چاپ
ارسال به دوست

با هدف تامین امنیت غذایی و سلامت شهروندان شاهین شهر و میمه آغاز شد:

طرح تشدید کنترل نظارت بهداشتی دامپزشکی ویژه ایام نوروز در سطح شهرستان شاهین شهر و میمه

به گفته رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه در این طرح تمامی کشتارگاهها ، مراکز تولید و فرآوری ( بسته بندی ، قطعه بندی گوشت سفید و قرمز ) ، مراکز توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی ( قصابی ها ، مرغ فروشی ها و فروشگاههای بزرگ مواد غذایی) ، رستورانهای بین راهی و درون شهری، طباخی ها ، سردخانه های نگهدارنده مواد پروتئینی و ... به طور مستمر و منظم بازدید و کنترل خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه؛  مسئول نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این شبکه ضمن اعلام این خبر گفت : با توجه به قرار گیری شهرستان شاهین شهر و میمه در محور مواصلاتی شمال به جنوب کشور و اینکه شهر اصفهان یکی از مقاصد گردشگری در ایام تعطیلات نوروزی می باشد علاوه بر کنترل بهداشتی مراکز تحت نظارت در طول سال ، در ایام و مناسبت های مختلف نیز طرح تشدید نظارت با هدف بازدید بهداشتی مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی جهت ارتقای بهداشت و سلامت عمومی به اجرا گذاشته می شود.

وی گفت: با شروع طرح از روز شنبه 25 اسفندماه تا 17 فروردین 98 تعداد 2 اکیپ ثابت و سیار ، متشکل از کارشناسان شبکه در دو نوبت صبح و عصر ، نظارت های بهداشتی را در سطح شهرستان بر عهده خواهند داشت.

به گفته دکتر لارابی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه در این طرح تمامی کشتارگاهها ، مراکز تولید و فرآوری ( بسته بندی ، قطعه بندی گوشت سفید و قرمز ) ، مراکز توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی ( قصابی ها ، مرغ فروشی ها و فروشگاههای بزرگ مواد غذایی) ، رستورانهای بین راهی و درون شهری، طباخی ها ، سردخانه های نگهدارنده مواد پروتئینی و ... به طور مستمر و منظم بازدید و کنترل خواهند شد.

وی افزود : شهروندان ضمن توجه ویژه به تاریخ تولید و انقضای گوشت های بسته بندی شده ، از خرید گوشت مرغ فاقد بسته بندی ، گوشت قرمز فاقد مهر و لیبل دامپزشکی ، آلایش دامی بدون بسته بندی و همچنین فرآورده های خام دامی منجمد و غیر منجمد با برچسب مخدوش خودداری کنند.

دکتر لارابی یاد آور شد : کارشناسان کشیک شبکه دامپزشکی روزهای تعطیل نیز آماده خدمت رسانی به شهروندان گرامی می باشند و در این رابطه سامانه اطلاع رسانی و پاسخ گویی دامپزشکی به شماره 1512 و یا شماره تلفن های 45221414 و 45225514 در شهرستان آماده رسیدگی به گزارش های تخلف بهداشتی در حوزه دامپزشکی است.

  • کد خبر: ٧٧٨٣/
  • ٢٢:٣٢ - 1397/12/26/
  • تعداد بازدید: 17

خروج