چاپ
ارسال به دوست

در شهرستان نایین برگزارشد:

دوره آموزشی راه های پیشگیری و کنترل بیماری سندرم تنفسی طیور

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نایین، به کارگیری حداکثری روش های صحیح اصول امنیت زیستی و قرنطینه در واحدهای پرورش طیور توسط مرغداران این شهرستان را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نایین، باهدف ارتقاء دانش و آگاهی مرغداران این شهرستان در زمینه آشنایی با بیماری سندرم تنفسی طیور و با همکاری اداره تعاون روستایی، شرکت تعاونی مرغداران، یک کلاس آموزشی در محل سالن اجتماعات مجموعه نخل این شهرستان برگزار شد.

دکتر بهزاد متولی زاده<<رییس شبکه>> اظهار داشت: در حال حاضر یکی از تهدیدات صنعت طیور کشور بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان می باشد که لازم است مرغداران محترم با به کارگیری حداکثری روش های صحیح اصول امنیت زیستی و قرنطینه در واحدهای پرورش خود، دامپزشکی را در راستای تحقق اهداف پیشگیری از بیماری های طیور و حفظ و حراست از سرمایه های ملی یاری نمایند.

وی در این کلاس آموزشی وضعیتی از واحدهای پرورش طیور در شهرستان را بیان داشته و لزوم توجه مرغداران به نکات فنی و بهداشتی، اعلام هرگونه تلفات مشکوک، کاهش تولید و... را به شبکه دامپزشکی خواستار شد.

سپس کارشناس دعوت شده در رابطه با ویژگی های عامل های بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، نحوه بیماری زایی و اصول امنیت زیستی در مرغداری ها در قالب یک کلاس فشرده یک روزه مطالب آموزشی را ارائه نمود.

این کلاس آموزشی با پرسش و پاسخ میان فراگیران و مدرس خاتمه یافت.

 

  • کد خبر: ٥٧٠٥/
  • ٢٢:٣٦ - 1397/11/13/
  • تعداد بازدید: 112

خروج