• 1401/06/23 - 08:32
  • تعداد بازدید : 752
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در راستای سیاستهای پیشگیرانه در شهرستان برخوار صورت پذیرفت:

برگزاری دوره آموزشی مدیریت و پیشگیری از بیماری آنگارا در پرندگان

کلاس آموزشی مدیریت بهداشتی بیماری آنگارا (آدنو ویروس) طیور با حضور رئیس اداره طیور اداره کل دامپزشکی استان اصفهان و معاون و کارشناسان شبکه دامپزشکی، مرغداران و مسئولین فنی واحدهای پرورش طیور شهرستان در محل سالن اجتماعات خدمات حمایت کشاورزی حبیب آباد برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار؛  با توجه به بروز مواردی از بیماری نوپدید آنگارا در استان و همچنین شهرستان  و در راستای سیاستهای آموزشی و پیشگیرانه بیماری ها  ، یک دوره کلاس آموزشی با عنوان  پیشگیری و کنترل بیماری آنگارا  با حضور  کارشناسان شبکه شهرستان برخوار، مرغداران و مسئولین فنی واحدهای پرورش طیور، مراکز درمانی و داروخانه های دامپزشکی در محل سالن اجتماعات خدمات حمایت کشاورزی حبیب آباد برگزار گردید.
دکتر مجتبی کشاورزی، کارشناس مسئول واحد طیور شهرستان پس از عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان به نقش موثر  مرغداران و مسئولین فنی در ارتقای شرایط بهداشتی و امنیت زیستی واحدهای پرورش طیور  اشاره نمودند.
در ادامه دکتر عباس بدیعی(رییس اداره طیور اداره کل دامپزشکی استان اصفهان) مدرس این دوره آموزشی  راهکارههای پیشگیری و آموزشی مقابله  بیماری آنگارا  را تشریح کرد.
لازم به ذکر است بیماری آنگارا یک بیماری عفونی مسری ویروسی است که از علائم مشخصه آن در کالبدگشایی جمع شدن آب کاهی رنگ  دور پرده قلب می باشد.
این بیماری تضعیف کننده سیستم ا یمنی است .  خسارات اقتصادی بیماری آنگارا  فاجعه بار است بخصوص زمانیکه با سایر بیماریهای طیور از قبیل نیوکاسل، گامبورو و یا آنفلوآنزا  همراه می شود.
دکتر بدیعی از 3 راهکار مهم اساسی جهت پیشگیری و کنترل بیماری بویژه در مزارع گوشتی نام برد که  شامل ۱_ رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه ای ۲_ تهیه جوجه از مزارع مادر واکسینه شده ۳_ عقیم سازی کود می باشد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,خبر,شهرستان برخوار,آموزش و ترویج
  • کد خبر : 290436
کلمات کلیدی
prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه