• 1400/03/13 - 12:53
  • تعداد بازدید : 25
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در دیدار با فرماندار شهرستان برخوار:

تحقق شعار ایمنی غذا از مزرعه تا سفره تنها یکی از افتخارات حوزه دامپزشکی است

دکتر موحدی در دیدار با همکاران شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار، بر حضور حداکثری همه همکاران و خانوداه های آنان در انتخابات و انتخاب فرد اصلح، تحت یک وظیفه شرعی و قانونی تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان؛ دکتر شهرام موحدی <<مدیر کل>> صبح روز چهارشنبه 12 خرداد 1400 با همراهی دکتر خسرو فاتحی مشاور و مسئول شهرستان ها،  کوروش دهقان مسئول حراست و بسیج، حسن رشید میاب مسئول بازرسی و ارزیابی عملکرد، رسول زکیان مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان با حضور در محل فرمانداری این شهرستان با دکتر عبداله بنهری فرماندار دیدار و پیرامون موضوعات مختلف دامپزشکی گفتگو نمودند.

ابتدا دکتر مجید فلسفی منش رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار ضمن خیر مقدم گویی به مدیرکل دامپزشکی استان و همراهان، پیرامون اهمیت حوزه دامپزشکی در بهداشت و سلامت مردم سخن گفت و گزارشی مختصر از عملکرد این شبکه در پیشگیری و مبارزه بیماری های دامی و مشترک، نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی، واگذاری وظایف در زمینه تشخیص و درمان بیماری ها و.. ارائه نمود.

وی به مشکلات اعتباری دامپزشکی شهرستان در سالیان گذشته اشاره و از حمایت ارزشمند دکتر بنهری در خصوص افزایش اعتبارات این شبکه تشکر و قدردانی و پشتیبانی و مساعدت بیشتر در این خصوص را خواستار شد.

دکتر فلسفی منش به کوچ رو بودن و همچنین میزان بسیار بالای خرید و فروش دام در سطح شهرستان برخوار اشاره و افزود: این موضوع وظیفه دامپزشکی در زمینه پیشگیری و مبارزه با بیماری ها بسیار سخت می نماید.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار به کاهش چشمگیر تعداد پرسنل این شبکه اشاره و از زحمات خالصانه و صادقانه همکاران خود که با تلاش مضاعف سعی نمودند هیچ گونه خللی در امر خدمت رسانی وارد نشود، تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه دکتر موحدی گزارشی از عملکرد دامپزشکی استان در امر پیشگیری از بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام ارائه و افزود: سالیانه بیش از 14 میلیون نوبت سر واکسیناسیون دام سبک و سنگین، تزریق بیش از 660 میلیون دز واکسن طیور، خونگیری از 200 هزار راس دام جهت تشخیص بیماری بروسلوز و... تنها بخشی از زحمات مدافعان گمنام عرصه سلامت و بهداشت جامعه در سطح استان می باشد که از نتایج ارزشمند آن کاهش اشغال تخت های بیمارستانی به خصوص در حوزه بیماری های مشترک می باشد.

وی تضمین سلامت فرآورده های پروتئینی حیوانی را از وظایف دامپزشکی عنوان و تصریح کرد: با نظارت کارشناسان دامپزشکی استان در سال 99 بیش از 34 میلیون کیلوگرم انواع فرآورده دامی از اصفهان به بیش از 24 کشور جهان صادر شده است که این میزان 47 میلیون دلار ارزآوری به همراه داشته است.

دکتر موحدی به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان طی سال های 95 تا 97 اشاره و تصریح کرد: کنترل این بیماری مهلک دستاوری مهم برای صنعت طیور کشور محسوب می گردد.

مدیرکل دامپزشکی استان به مشکلات عدیده سال های دست و پنجه نرم کردن با ویروس آنفوانزای فوق پرندگان در حوزه دامپزشکی اشاره و با بیان گلایه از برخی ناملایمات اذعان داشت: متاسفانه با همه گیری ویروس کرونا در حال حاضر اطلاعات عمومی مردم از ویروس ها و ضرورت رعایت فاصله ها و پرهیز از تراکم بسیار بیشتر شده است و این موضوع کمک شایانی به موضوع  شناخت بیماری های ویروسی و اهمیت پیشگیری درحوزه دامپزشکی می نماید.

وی رسالت دامپزشکی را صیانت از سلامت عمومی جامعه عنوان و در بخشی دیگر به عدم کمبود در تامین فرآورده های خام دامی سالم و بهداشتی نظیر گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ و... در آغازین روزهای شیوع ویروس منحوس کرونا تا کنون به ویژه تامین نیاز بیمارستان ها و دیگر مراکز درمانی اشاره و از زحمات تمامی تلاشگران عرصه دامپزشکی، که علیرغم برقراری برخی محدودیت ها، ملزم به حضور در محل کار و اجرای نظارت ها بودند تشکر و قدردانی و برای عزیزانی که در راه سلامت مردم جان خویش را تقدیم نمودند، از درگاه خداوند متعال، طلب غفران الهی نمود.

این مقام مسئول به قدمت نزدیک به یک قرن خدمت رسانی دامپزشکی در کشور نیز اشاره و افزود: با تلاش همکاران ما در حوزه دولتی و بخش خصوصی دامپزشکی، شعار ایمنی غذا از مزرعه تا سفره در حوزه فرآورده های دامی تحقق یافته است و این تنها یکی از افتخارات ما است.

دکتر موحدی با اشاره مهم ترین مشکلات پیش روی دامپزشکی استان نظیر مشکلات اعتباری، نیروی انسانی و خودروهای عملیاتی اذعان داشت: در صورتی که اعتبار خرید واکسن های دامی در مهلت مقرر تامین نگردد، زمان طلایی اجرای عملیات واکسیناسیون در امر پیشگیری و صیانت از سلامت دام ها از دست می رود.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان در پایان به طرح ها و پروژه های در دست اقدام حوزه دامپزشکی استان اشاره و خاطر نشان کرد تمام تلاش خویش را به کار گرفته ایم تا بتوانیم ضمن حمایت حداکثری از تولیدکنندگان به ویژه تولید فرآورده های خام دامی سالم و بهداشتی، زمینه توسعه اقتصاد را فراهم نماییم.

سپس دکتر عبداله بنهری فرماندار شهرستان برخوار از عملکرد دامپزشکی استان و شهرستان در سالیان اخیر و خدمت شبانه روزی به اقشار مختلف مردم به ویژه دامداران تقدیر نمود و اذعان داشت: امروزه نقش دامپزشکی در جبهه سلامت و اقتصاد کشور بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

وی به ارتباط مستقیم دامپزشکی با سفره مردم اشاره و بر استفاده از ظرفیت های موجود در بخش کشاورزی و دامپروری تاکید نمود.

فرماندار شهرستان برخوار در پایان به عملکرد دکتر فلسفی منش در تصدی مسئولیت شبکه دامپزشکی این شهرستان اشاره و تصریح کرد: با وجود ایشان خداروشکر دغدغه ای در زمینه دامپزشکی نداشته ایم.

نماینده عالی دولت در شهرستان برخوار در پایان با اهدای لوح به دکتر فلسفی منش از زحمات وی به عنوان مدیر نمونه شهرستانی تقدیر نمود.

مدیرکل دامپزشکی استان در ادامه با حضور در محل شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار ضمن دیدار و گفتگوی صمیمانه با همکاران این شبکه، به انتخابات 28 خرداد ماه سال جاری اشاره و با بیان اینکه همه ی ما در برابر خون شهدا مسئولیم، بر حضور حداکثری همه همکاران و خانوداه های آنان در انتخابات و انتخاب فرد اصلح، تحت یک وظیفه شرعی و قانونی تاکید نمود.

بازدید از  یک واحد صنعتی تولید غذای آماده(سالاد الویه) و یک واحد بسته بندی پا و پنجه مرغ در شهرک صنعتی کمشچه از دیگر برنامه های سفر یک روزه مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان به شهرستان برخوار بود.

 

  • گروه خبری : روابط اداره کل دامپزشکی استان اصفهان ,اخبار ستاد استان,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 274484
کلمات کلیدی
prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید