• 99/11/27 - 20:34
  • تعداد بازدید : 44
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان:

رعایت اصل تقدم پیشگیری بر درمان، توجه بیشتر به حوزه دامپزشکی را می طلبد/متاسفانه جایگاه دامپزشکی به عنوان یکی از زیربناهای سلامت جامعه در طرح تحول نظام سلامت دیده نشده است

دکتر موحدی با سفر به شهرستان گلپایگان با امام جمعه، فرماندار و همچنین کارکنان شبکه دامپزشکی این شهرستان دیدار و از تعدادی از مراکز تحت نظارت دامپزشکی بازدید داشت.+(تصاویر)

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان؛ دکتر شهرام موحدی <<مدیرکل>> با سفر به شهرستان گلپایگان در یک نشست صمیمانه با امام جمعه، فرماندار و مسئول دفتر نماینده مردم شریف این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، پیرامون موضوعات مختلف در حیطه دامپزشکی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
دکتر حسین یار محمدیان فرماندار شهرستان گلپایگان در این دیدار ضمن خیر مقدم گویی به مدیرکل دامپزشکی استان و همراهان، به حساسیت نوع خدمات دامپزشکی و ارتباط با آن با بهداشت و سـلامـت عمـومی جامعه اشاره و افزود: خدمات ارزنده ای از سوی این دستگاه دولتی به مردم و تولید کنندگان ارائه می شود.
وی در راستای اهمیت کار دامپزشکـی به ظرفیت بالای دامپروری شهرستان اشاره و از خدمت رسانی مجموعه دامپزشکی در اقصی نقاط شهرستان علیرغم مشکلات اعتباری، کمبود نیروی انسانی و... تشکر و قدرانی نمود.
نماینده عالی دولت در شهرستان گلپایگان گفت: این شهرستان از حیث وجود دامپروری های صنعتی و سنتی، مــــزارع پرورش طیور، تولید لبنیات و ... همچنین گردش پذیر بودن آن، از اهمیت بالایی برخوردار است و نظارت های بهداشتی دامپزشکی در حوزه تأمین فراورده های خام دامی سالم را دوچندان می نماید.
فرماندار شهرستان گلپایگان تصریح کرد: حجم کارهایی که دامپزشکی در راسـتای بهداشت و سلامت جامعه انجام می دهد، بسیار بالا است و در حال حاضر عملکرد رئیس و کارکنان شبکه دامپزشکی در ارائه این خدمـات مطلوب و رضایت بخش ارزیابی می شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی کرامتی امام جمعه گلپایگان نیز ضمن تشکر و قدردانی از خدمت رسانی شبانه روزی مجموعه دامپزشکی در سطح شهرستان به ویژه خدمت به دامداران عزیز، پیرامون نقش دامپزشکی در بالا بردن سطح ایمنی غذا در حوزه فرآورده های دامی و تامین غذای حلال و پاک سخن گفت.
سپس دکتر امیرمسعود شهبازی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گلپایگان نیز گزارشی اجمالی از فعالیت های دامپزشکی در تأمین بهداشت، سلامت و فراهم کردن رفاه دام، کنترل، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی، تأمین و تضمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دا  به خصوص اقدامات پیشگیرانه از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با محوریت دامپزشکی ارائه نمود.
در ادامه دکتر شهرام موحدی مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های فرماندار شهرستان گلپایگان در خصوص اهداف دامپزشکی و تبریک کسب مقام برتر توسط این فرمانداری در سطح استان، به تشریح فعالیت های گسترده و وسیع دامپزشکی در حوزه های مختلف به ویژه نظارت های بهـداشـتی از مــزرعـه تا سر سفره غذایی مردم اشاره کرد.
وی به حجم عظیم سرمایه در گردش حـوزه دامپزشکی استان اعم از مراکز پرورش ، کارخانجات خـــوراک دام و طیور، سردخانه ها ، کشتارگاهها، کارگاههای بسته بندی فراورده های دامی ، فـــــروشگاههای بزرگ عرضه مواد پروتئینی ، داروخانه ها و شرکت های پخـش دارو و واکسن و مواد بیولوژیک دامی ، درمانگاهها ، مراکز مایه کوبی و کلیـنیک هـای دامپزشکی و... اشاره و تصرح کرد: مـتأسفـــانه مردم به خوبی با وظایف، اهداف و حوزه های فعالیت دامپزشکی در سطح جامعه آشنا نیستند.
مدیرکل دامپزشکی استان در مبحثی دیگر از تلاش‌های دست‌اندکاران و سیاستگذاران اجرای طرح تحول نظام سلامت تشکر و قدردانی و تصریح نمود: متاسفانه جایگاه دامپزشکی به عنوان یکی از زیربناهای سلامت جامعه در طرح تحول نظام سلامت دیده نشده است.
دکتر موحدی با اشاره به این که تلاش برای تامین سلامت جامعه از طریق نظارت بر سلامت مواد غذایی به ویژه محصولات دامی رسالت اصلی دامپزشکی محسوب می شود اظهار داشت: واکسیناسیون دام و طیور برای مقابله با انواع بیماری های دامی و مشترک و بین انسان و دام، کمک به ارتقا سطح بهداشت عمومی با نظارت بر کشتار، سلامت مراکز بسته بندی تولیدات دام و طیور، توجه به بهداشت دام از طریق پیشگیری در برابر بیماریهای همه گیر و قرنطینه ای، شناسایی کانون و عوامل انتقال آلودگی های مختلف غیربهداشتی، نظارت بر تولید داروهای دامپزشکی از وظایف دامپزشکی تعیین شده است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تمامی این موارد ارتباط مستقیمی با سلامت شهروندان جامعه دارد و اصل تقدم پیشگیری بر درمان می طلبد که توجه بیشتری به حوزه دامپزشکی شود.
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: نیروهای دامپزشکی در بخش دولتی و خصوصی به منظور ارتقاء سطح بهداشت عمومی با نظارت های شبانه روزی از ورود انواع فرآورده های خام دامی غیر قابل مصرف به بازار جلوگیری به عمل می آورند.
دکتر موحدی به نقش دامپزشکی در تحقق اهداف جهش تولید و اقتصادی مقاومتی اشاره و تصریح کرد: با نظارت های شبانه روزی همکاران ما، در سال گذشته بیش از 13 هزار تن خامه از استان اصفهان به کشور روسیه صادر شده است که این موضوع به خوبی اهمیت حوزه دامپزشکی در توسعه کشور را نمایان می سازد.
وی در ادامه به موضوع روز دامپزشکی یعنی پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اشاره و با توجه به تلاش همه جانبه دامپزشکی در امر صیانت از سرمایه های ملی، بر حساسیت و افزایش هوشیاری تمامی مرتبطین و برخورد قاطع با متخلفین تاکید نمود.
مدیرکل دامپزشکی استان در پایان این نشست به خدمات فعالان عرصه دامپزشکی به عنوان سربازان گمنام عرصه های بهداشت و سلامت عمومی اشاره و حمایت بیشتر مسئولان از اهداف، اقدامات و کمک به رفع مشکلات این نهاد خدمت رسان تخصصی را خواستار شد.
دیدار صمیمانه با همکاران شبکه دامپزشکی شهرستان گلپایگان، بازدید میدانی از یک گاوداری صنعتی، یک واحد صنعتی پرورش بلدرچین و کشتارگاه وابسته و کشتارگاه دام این شهرستان و بررسی مشکلات این واحدهای تحت نظارت دامپزشکی و ارائه راهکارهایی اجرایی رفع مشکلات، از دیگر برنامه های سفر یک روزه مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان به شهرستان گلپایگان بود.
شایان ذکر است در این سفر، دکتر خسرو فاتحی مشاور مدیرکل، دکتر وحیدرضا خامسی پور رئیس اداره نظارت بر بهداشتی عمومی و مواد غذایی، کوروش دهقان مسئول حراست و رسول زکیان مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، دکتر موحدی را همراهی می نمودند.

  • گروه خبری : روابط اداره کل دامپزشکی استان اصفهان ,اخبار ستاد استان,خبر,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 271662
کلمات کلیدی
prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید