• 1400/01/15 - 12:35
  • تعداد بازدید : 48
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
طی سال 99 انجام گرفت:

اجرای عملیات تست سل بر روی بیش از 66 هزار راس دام سنگین در شهرستان اصفهان

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اصفهان ابراز داشت: در سال 99 از 71 هزار و 612 راس گاو نیز جهت بررسی بیماری بروسلوز خونگیری انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان اصفهان؛ دکتر سیداکبر حسینی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در سال 99 با تلاش و همت کارشناسان این شبکه دامپزشکی، تعداد 66 هزار و 610 رأس گاو و گوساله جهت شناسایی بیماری سل تحت عملیات توبرکولیناسیون قرار گرفتند و همچنین خونگیری از تعداد 71 هزار و 612 رأس گاو برای بررسی بیماری بروسلوز یا تب مالت انجام گرفت.

وی افزود : بیماری سل از مهم‌ترین بیماری‌های عفونی و مشترک بین انسان و دام است که با رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای از قبیل شناسایی کانون‌های آلودگی و حذف دام‌های آلوده، رعایت اصول امنیت زیستی، برگزاری کلاس های آموزشی، پاک‌سازی و ضدعفونی محیط می‌توان با این بیماری مبارزه کرد.

دکتر حسینی در خصوص تعداد موارد راکتور سل و بروسلوز نیز اظهار داشت: در این مدت تعداد 61 رأس گاو راکتور بروسلوزی و 180رأس راکتور سلی شناسایی و روانه کشتارگاه شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اصفهان در پایان ابراز داشت : شناسایی و مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از مهم‌ترین اهداف دامپزشکی است چرا که بیماری‌های سل و بروسلوز از جمله بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام هستند که می‌توانند از طریق مصرف فرآورده‌های لبنی سنتی و آلوده، مصرف کنندگان را درگیر کرده و موجبات آلودگی جمعیت دامی و گله‌های مولد را فراهم آورند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,خبر,شهرستان اصفهان
  • کد خبر : 272795
کلمات کلیدی
prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید