• 1401/10/27 - 08:35
  • تعداد بازدید : 338
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس شبکه دامپزشکی شاهین شهر و میمه؛

برگزاری کلاس آموزشی « بهداشت فرآورده های خام دامی، پرورش و آشنایی با بیماری‌های دام و طیور» در روستای سه از توابع بخش میمه

دکتر علیرضا لارابی اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 20 کارگاه و کلاس آموزشی در مناطق مختلف روستایی شهرستان برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شاهین شهر و میمه، دکتر علیرضا لارابی رئیس شبکه با اعلام این خبر گفت: کارگاه آموزشی « بهداشت فرآورده های خام دامی، پرورش و آشنایی با بیماری‌های دام و طیور» در روستای سه از توابع بخش میمه و با همکاری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، با هدف آموزش دامداران در مورد بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، بهداشت انواع فرآورده‌های خام دامی نظیر شیر و گوشت، آشنایی با اصول تغذیه و نگهداری دام و طیور و اهمیت بهبود خوراک برگزار گردید.
وی گفت: برگزاری این کلاس های آموزشی به همت کارشناسان شبکه دامپزشکی در بخش میمه و وزوان و با همکاری شبکه بهداشت و درمان، مراکز و خانه های بهداشت، مدارس و دامداران منطقه انجام گرفت.
دکتر لارابی با بیان اینکه آموزش نقش بسیار مهمی در کنترل و کاهش بیماری‌های مشترک بین انسان و دام دارد و به این منظور در سال جاری بیش از 20 کارگاه و کلاس آموزشی به طور منظم در مناطق مختلف روستایی شهرستان برگزار شده افزود: درخلال برگزاری این کلاس ها مباحثی پیرامون برنامه واکسیناسیون دام و طیور، اصول بهداشت و پیشگیری از بیماری های واگیر دامی و نیز مطالب مرتبط با تغذیه دام‌های سبک و سنگین ارائه شد.
وی تصریح کرد: همچنین در این کلاس های آموزشی پمفلت بیماری های «تب برفکی، تب مالت، تب کریمه کنگو و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان» با هدف آموزش دامداران در پیشگیری و مبارزه با این بیماری ها در بین حضار توزیع و توضیحاتی در این خصوص به آن‌ها ارائه شد.
در پایان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این کلاس ها، خواستار استمرار همکاری با شبکه بهداشت و درمان و مشارکت بیشتر بخشداران و دهیاران در برگزاری هرچه بهتر کلاس ها و دوره های ‌های آموزشی در مناطق روستایی این شهرستان شد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,خبر,شهرستان شاهین شهر و میمه
  • کد خبر : 296376
prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه