• 1400/01/11 - 10:53
  • تعداد بازدید : 34
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

شهرستان شاهین شهر و میمه رتبه دوم انجام تست سل و تب مالت و محور صادرات فرآورده های لبنی استان اصفهان

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه از نظارت بر صادرات بیش از 4 میلیون و 240 هزار کیلوگرم فرآورده های لبنی در سال 99 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه؛ دکتر علیرضا لارابی<<رئیس شبکه>> اظهار نمود: این شهرستان با پنج واحد و کارخانه تولید فرآورده های لبنی دارای کد IR (صادراتی) قطب صادرات محصولات لبنی استان بوده و در سال 99 به میزان 4 میلیون و 240 هزار کیلوگرم فرآورده های لبنی شامل شیر خشک، خامه، شیر تغلیظ شده، پنیر، پنیر خامه ای، شیر استریل، دوغ و پودر آب پنیر از شهرستان شاهین شهر و میمه به کشورهای اتحادیه اوراسیا شامل روسیه، ارمنستان و همچنین گرجستان، آذربایجان، ترکمنستان، پاکستان، عراق، افغانستان و ... تحت نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان صادر گردیده است.

وی افزود: در این راستا با عنایت به اینکه 90 درصد گاوداری های شهرستان شاهین شهر و میمه صنعتی و دارای شاخص های بهداشتی و استاندارد می باشند، در نتیجه شیر تولیدی از نظر ضوابط و استانداردها قابلیت صادراتی داشته و با توجه به زحمات مدیران و کارکنان این واحدها از نظر انجام امور بهداشتی به منظور پیگیری و اجرا و تایید پروتکل های بهداشتی مد نظر کشورهای مقصد تلاش های عدیده ای در رسیدن به ضوابط و استانداردهای صادراتی توسط مجموعه دامپزشکی شهرستان و زیر نظارت عالیه اداره کل دامپزشکی استان اصفهان صورت پذیرفته که منجر به پذیرش و قبول محصولات توسط کارشناسان حوزه بهداشت دامپزشکی کشورهای مقصد گردیده است.

دکتر لارابی تصریح کرد: علاوه بر موارد مذکور، انجام تست سل و تب مالت نیز در این واحدها از شاخص های مهم صادراتی بوده و در پذیرش و امکان صادرات از جایگاه ویژه برخوردار می باشد که در این خصوص در سال 99 شبکه دامپزشکی شهرستان با انجام 27 هزار و 445 راس تست سل و 34 هزار و 179 راس خونگیری و بررسی تب مالت در دامهای سنگین واحدهای صنعتی شهرستان ضمن توجه به بهداشت و سلامت عمومی، فرآیندهای صادراتی محصولات لبنی را تسهیل و امکان پذیر نموده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه در پایان خاطرنشان کرد: دو بیماری سل و تب مالت از بیماری های مهم مشترک انسان و حیوان بوده که در صورت ابتلا افراد گاهاً در تمامی مدت عمر معضلات و مشکلات بیماری با افراد همراه خواهد بود. لذا توجه به بهداشت در واحدهای دامداری و پیشگیری و مبارزه با این بیماری ها در واحدهای دامداری و خصوصا در واحدهای پرورش دام سنگین به جهت تولید شیر از اهمیت ویژه برخوردار می باشد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,خبر,شهرستان شاهین شهر و میمه
  • کد خبر : 272722
کلمات کلیدی
prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید