• 1400/03/13 - 13:37
  • تعداد بازدید : 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان تیران و کرون:

پیش بینی می گردد با اجرای کامل طرح ملی ریشه کنی بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک بیش از 100 هزار دام سبک علیه این بیماری در سطح شهرستان واکسینه شوند

دکتر استکی از واکسیناسیون صد درصدی تعداد دام سبک پیش بینی شده در مرحله اول اجرای طرح ملی ریشه کنی بیماری ppr در سطح شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان تیران و کرون؛ در اجرای طرح ملی ریشه کنی بیماری نشخوارکنندگان کوچک که به دستور سازمان دامپزشکی کشور اجرا شد، بیش از صد در صد پیش بینی مرحله اول اجرای این طرح در این شهرستان تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند.

دکتر میثم استکی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان تیران و کرون در تشریح این خبر گفت: جهت اجرای موفق طرح، نسبت شناسایی کلیه دامهای واجد شرایط اقدام و جلسات متعددی نسبت به برنامه ریزی و اجرای کامل طرح در محدوده زمانی مشخص برگزار گردیده است.

وی افزود: روند اجرای طرح پوشش مایه کوبی 85 درصد جمعیت دام سبک(گوسفند و بز) شهرستان، سه مرحله بر اساس اولویت سابقه واکسیناسیون و در قالب طرح خرید خدمت بخش خصوصی و تامین واکسن های بخش دولتی صورت می پذیرد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان تیران و کرون در پایان خاطر نشان کرد : بیش از صد درصد پیش بینی مرحله اول جهت دام سبک شهرستان بر علیه بیماری ppr واکسینه شدند و پیش بینی می شود با اجرای کامل این طرح ملی در سطح شهرستان بیش از یکصد هزار راس دام سبک علیه بیماری مذکور واکسینه و در مجموع طرح 360 نفر روز نیرو مشغول به کار شوند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,شهرستان تیران و کرون
  • کد خبر : 274485
کلمات کلیدی
prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید