• 1401/10/20 - 06:54
  • تعداد بازدید : 92
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در راستای تعامل، همفکری و نظارت بر عملکرد؛

بازدید نظارتی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان از شبکه دامپزشکی شهرستان تیران و کرون

دکتر علیرضا ادیبان معاون سلامت و کارشناسان همراه، از شبکه دامپزشکی شهرستان تیران و کرون بازدید و طی نشستی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی تیران و کرون، دکترعلیرضا ادیبان معاون سلامت با همراهی دکترعباس بدیعی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور و رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان در راستای هماهنگی و ایجاد آمادگی در خصوص مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از شبکه دامپزشکی شهرستان تیران و کرون بازدید نمودند.
درابتدای این جلسه دکترمیثم استکی رئیس شبکه دامپزشکی تیران و کرون ضمن خیرمقدم به معاون سلامت و همراهان، گزارش کاملی ازعملکرد شبکه ارائه و ازآماده باش کامل مجموعه و تجهیز تیم های واکنش سریع، پیشگیری، کنترل و مهار بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درراستای رصد و پایش شبانه روزی بیماری درشهرستان خبر داد.
وی افزود: با توجه به شروع فصول سرد سال و کاهش دمای هوا و مهاجرت و جابجایی پرندگان مهاجر، احتمال شیوع این بیماری و ورود ویروس های جدید تحت تیپ های نا متعارف وایجاد بیماریزایی درغرب استان وجود دارد.
درادامه دکترادیبان با ارائه گزارشی از وضعیت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درجهان، منطقه و ایران، به تشریح اقدامات اداره کل دامپزشکی استان درراستای پیشگیری و مبارزه با این بیماری پرداخت و ازانجام عملیات گسترده واکسیناسیون در استان وهماهنگی با سایردستگاه های اجرایی خبرداد.
سپس دکترعباس بدیعی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور با تاکید بر رعایت اصول اولیه شرایط امنیت زیستی در پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به ابزارهای پیشگیرانه مانند واکسیناسیون که یک استراتژی ملی در کشوراست اشاره کرد، و خواستارهمکاری کلیه واحد های پرورشی برای جلوگیری از شیوع بیماری شد.
وی اعلام نمود: کلیه واحدهای پرورشی موظفند درصورت مشاهده کوچکترین تلفات غیرمتعارف و یا علایم مشکوک به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، مراتب را سریعا به شبکه دامپزشکی شهرستان گزارش نموده تا در اسرع وقت عملیات کنترل و مهار کانون بیماری انجام و از سرایت آن به دیگر واحد ها جلوگیری بعمل آید.
در ادامه این جلسه رییس اداره نظارت بر بهداشت مواد غذایی با هدف هماهنگی بیشتر درخصوص امور فنی و بهداشتی ضمن بیان توضیحاتی درخصوص پایش فرآورده های خام دامی و اهمیت آن، با کارشناسان شبکه دامپزشکی تیران و کرون به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در پایان رییس اداره نظارت بر بهداشت مواد غذایی با بازدید از کشتارگاه سنتی شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه پتانسیل های فیزیکی این کشتارگاه در جهت پیشرفت و بهداشتی تر شدن مجموعه بالا است، به ارائه راهکارهایی برای رسیدن به این موضوع پرداخت.
وی همچنین به صورت تصادفی از چند مرکزعرضه فرآورده های خام دامی بازدید نموده و ضمن ابراز خرسندی از عملکرد شبکه دامپزشکی شهرستان تیران و کرون خواستار تداوم بازرسی واحدهای فعال و نظارت ها شد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,خبر,شهرستان تیران و کرون
  • کد خبر : 296224
prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه