چاپ
ارسال به دوست

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان خبرداد:

آشنایی دامداران شهرستان اردستان با بیماری تب مالت

دکتر میثم استکی اظهارداشت: با هدف ارتقاء دانش بهداشتی اهالی و دامداران بخش های مختلف شهرستان اردستان در خصوص بیماری تب مالت چهار کلاس آموزشی و ترویجی توسط شبکه دامپزشکی شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان، دکتر میثم استکی<<رئیس شبکه>> با اعلام این خبر گفت: چهار کلاس آموزشی و ترویجی با هدف ارتقاء دانش بهداشتی اهالی و دامداران بخش های مختلف شهرستان اردستان در خصوص بیماری تب مالت با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان در بخش های زواره ، مهاباد، نیسیان و اردستان برگزار گردید.

در این کلاس های برگزار شده درخصوص روش های پیشگیری از بیماری تب مالت، راه های انتقال بیماری از دام به انسان و... مطالبی آموزش داده شد.

وی افزود: علائم بیماری تب مالت در انسان شامل لرز، تب متناوب و مواج، خستگی، درد عضلانی، کمردرد و... می باشد که می توان با اجرای واکسیناسیون به موقع دام ها، خودداری از تماس با جنین سقط شده و ترشحات دام آلوده، عدم استفاده از شیر غیر پاستوریزه و نجوشیده و... از بیماری مذکور پیشگیری نمود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان در پایان ضمن ابراز امیدواری در خصوص ادامه دار بودن برگزاری کلاس های آموزشی در حوزه های مختلف اظهار داشت: تاکنون بیش از 5هزار و 600راس دام سبک و 859 راس دام سنگین روستایی شهرستان بر علیه بیماری بروسلوز(تب مالت)  واکسینه شده اند که در حال حاضر این طرح در حال اجرا می باشد.

 

  • کد خبر: ٦٢٦٦/
  • ٢٣:٠٩ - 1397/11/24/
  • تعداد بازدید: 165

خروج