چاپ
ارسال به دوست

با هدف ارتقاء دانش فنی و بهداشتی دامداران شهرستان اردستان برگزار شد:

کلاس آموزشی بهداشت و جایگاه شیردوشی و چگونگی استفاده از شیردوش

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان اظهار داشت: عدم توجه به بهداشت شیر و جایگاه شیر دوشی و استفاده نادرست از دستگاه شیردوش می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به دام وارد نموده و هزینه های سنگینی را به دامداران تحمیل نماید که با آشنایی دامداران با این موارد می توان از این گونه عوارض جلوگیری نمود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان؛ دکتر میثم استکی رئیس شبکه با اعلام این خبر گفت: یک کلاس آموزشی و ترویجی با موضوع بهداشت شیر و جایگاه شیر دوشی و چگونگی استفاده از دستگاه شیر دوش ویژه دامداران با همکاری جهاد کشاوری این شهرستان در روستای آونج یرگزار گردید .

وی افزود:در این کلاس، آشنایی با مواد و روش های ضد عفونی جایگاه شیر دوشی، نحوه  استفاده از دستگاه شیر دوش به منظور جلوگیری از آلودگی شیر، آسیب به دام ، ایجاد ورم پستان و دیگر بیماری های مدیریتی به دامداران حاضر آموزش داده شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان در پایان خاطر نشان کرد: عدم توجه به بهداشت شیر و جایگاه شیر دوشی و استفاده نادرست از دستگاه شیردوش می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به دام وارد نموده و هزینه های سنگینی را به دامداران تحمیل نماید که با آشنایی دامداران با این موارد می توان از این گونه عوارض جلوگیری کرد.

  • کد خبر: ٧٩٠٢/
  • ١٢:٢٥ - 1397/12/28/
  • تعداد بازدید: 40

خروج