چاپ
ارسال به دوست

در راستای حفظ و حراست از بهداشت عمومی جامعه؛

آغاز به کار سالن پیش‌سرد کشتارگاه دام بخش باغبهادران شهرستان لنجان

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان لنجان به‌همراه شهردار باغبهادران از سالن پیش‌سرد کشتارگاه دام باغبهادران بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی لنجان؛ دکتر محمدرضا جعفریان صدیق <<سرپرست شبکه>> به همراه مهندس رسول بابایی<<معاون شبکه>> و مهندس امینی شهردار باغبهادران از سالن پیش‌سرد کشتارگاه دام باغبهادران که چندروزی است راه‌اندازی شده است، بازدید نمودند.

دکتر جعفریان صدیق در شرح جزییات این خبرگفت: در راستای حفظ و حراست از بهداشت عمومی جامعه و همچنین ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت قرمز و پیشگیری از انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام به‌ویژه تب‌کریمه‌کنگو با پیگیری‌های شبانه‌روزی شبکه دامپزشکی و همکاری شهرداری باغبهادران اتاق پیش‌سرد کشتارگاه دام این بخش آغاز به‌کارنمود.

وی افزود: با راه‌اندازی اتاق پیش‌سرد، لاشه دام‌های کشتاری پس از بازرسی بهداشتی و مهمور شدن به مهر دامپزشکی به‌مدت 24 ساعت در دمای صفر تا چهار درجه در این محل نگهداری می‌شوند که بر اثر جمود نعشی و کاهش PH لاشه عوامل بیماریزا در گوشت از بین رفته و خطر انتقال بیماری از طریق گوشت برطرف می‌شود.

در پایان دکتر سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان لنجان از تعامل و همکاری مهندس امینی شهردار باغبهادران و پرسنل آن شهرداری در راه‌اندازی اتاق پیش‌سرد کشتارگاه دام باغبهادران تقدیر و تشکر نمود.

لازم به‌ذکر است شهردار باغبهادران ضمن تشکر از زحمات و مساعدت شبکه دامپزشکی تصریح کردند که سلامتی عمومی جامعه دغدغه خاطر ایشان بوده و برای تحقق این هدف در اسرع وقت مشکلات و معایب باقیمانده کشتارگاه را با کمک شبکه دامپزشکی برطرف خواهد کرد.

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣١٩٤/
  • ٠٠:٠٠ - 1399/04/06/
  • تعداد بازدید: 22

خروج