چاپ
ارسال به دوست

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان:

در دوران شیوع کرونا همه محصولات کشاورزی و دامی در اختیار مردم قرار گرفت و این در حالی است که در بسیاری از کشورها کمبود اینگونه محصولات به شدت احساس می‌شد.

دکتر موحدی در آیین گشایش هجدهمین نمایشگاه صنعت دام، طیور و دامپزشکی اصفهان اظهار داشت: در استان اصفهان به اندازه 14 استان کشور شیر تولید می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، هجدهمین نمایشگاه صنعت دام، طیور و دامپزشکی با حضور معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرکل دامپزشکی استان و تعدای از مسئولین استانی روز سه شنبه 3 تیر ماه  99 افتتاح گردید.

دکتر شهرام موحدی مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به تعویق برگزاری این نمایشگاه به دلیل شیوع کرونا ویروس اظهار کرد: زمانی سازمان بهداشت جهانی شعار سال را 'یک دنیا و یک سلامتی' قرار داد اما این شعار برای مردم عام قابل فهم و دریافت نبود؛ شیوع ویروس کرونا نشان از حکمت انتخاب این شعار و نگاه درست سازمان بهداشت جهانی دارد.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا نشان داد سلامت همه مردم دنیا به هم مرتبط و متصل است، تصریح کرد: باید نگاهی به روند شیوع ویروس کرونا کرد که یک منشأ دامی داشت و این موضوع نشان داد، حوزه بیماری‌های زئونوز، بسیار مهم و قابل توجه است.

مدیرکل امور دامپزشکی استان با اشاره به اینکه خطر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سال ۹۵ امر سختی بود، ادامه داد: ولی حالا مردم خطر شیوع یک بیماری دامی را حس کرده‌اند که می‌تواند منجر به یک پاندمی جهانی شود.

دکتر موحدی گفت: زمانی که کشور با کمبود لباس آزمایشگاهی، ماسک و مواد ضدعفونی کننده روبه‌رو بود، کمبودی در حوزه مواد پروتئینی وجود نداشت.

وی ضمن تقدیر از زحمات تولیدکنندگان بخش دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی گفت: در زمان حاضر در استان اصفهان یک میلیون و ۳۷۰ هزار تن شیر تولید می‌شود که به اندازه ۱۴ استان کشور است و این در حالی است که توجهی به نخبگان این صنعت نمی‌شود.

دکتر موحدی با گلایه از عدم تخصیص تسهیلات مناسب به حوزه دام و طیور گفت: با اینکه بر اساس سخنان مسئولین، اقتصاد کشور مدیون بخش کشاورزی است، اما تسهیلات، همچنان به سمت و سوی دیگری می‌رود.

مدیرکل امور دامپزشکی استان اصفهان تاکید کرد: در دوران شیوع کرونا همه محصولات کشاورزی و دامی در اختیار مردم قرار گرفت و این در حالی است که در بسیاری از کشورها، کمبود اینگونه محصولات به شدت احساس می‌شد.

 

.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٢٤٣/
  • ١٥:٥٥ - 1399/04/03/
  • تعداد بازدید: 22
کلید واژه ها

خروج