• 1400/01/19 - 10:47
  • تعداد بازدید : 17
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
از نتایج اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت های بهداشتی دامپزشکی همزمان با نوروز 1400؛

بیش از 5 هزار بازدید نظارتی از مراکز تولید تا عرضه فرآورده های خام دامی استان اصفهان

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان از زحمات شبانه روزی یکایک همکاران دولتی و بخش خصوصی دخیل در اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت های بهداشتی دامپزشکی نوروز 1400 تشکر و قدردانی نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، دکتر شهرام موحدی<<مدیرکل>> در تشریح جزییات این خبر گفت: در طرح تشدید کنترل و نظارت های بهداشتی دامپزشکی بر تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده های خامی که با هدف حفظ و حراست از سلامت شهروندان از 25 اسفندماه سال گذشته به اجرا و تا 15 فروردین ماه سال جاری ادامه داشت، با بکارگیری 60 نفر کارشناس در قالب 36 اکیپ ثابت و سیار از 5 هزار و 147 واحد در سراسر استان بازدید کارشناسی به عمل آمد.

وی حجم کاری انجام شده در طول طرح را برابر با 4 هزار و 871 نفر ساعت بیان و با عنایت به رسالت عظیم سازمان دامپزشکی کشور در امر تامین امنیت غذایی جامعه گفت: در طرح تشدید کنترل و نظارت های بهداشتی دامپزشکی استان اصفهان، تعداد 84 پرونده تخلف تشکیل ، 22 واحد متخلف تعطیل و با 133 مورد خودروهای غیرمجاز حمل و عرضه فرآورده های خام دامی برخورد شد.

دکتر موحدی میزان کشتار در سطح 49 باب کشتارگاه‌ دام و طیور استان تحت نظارت های بهداشتی و شرعی در مدت اجرای طرح یاد شده را 103 هزار و 775 راس دام سبک و سنگین و 4 میلیون و 460 قطعه انواع طیور بیان نمود.

این مقام مسئول به ایجاد بستر صیانت از سلامت شهروندان در دامپزشکی استان اشاره و تصریح نمود: تاکید بر رعایت حداکثری موازین بهداشتی و برخورد با موارد تخلف، هماهنگی با اتحادیه های مختلف و استمرار فعالیت های کشتارگاه های دام و طیور در ایام تعطیلات نوروزی به منظور تامین گوشت قرمز و سفید مورد نیاز شهروندان، اطلاع رسانی های بهداشتی، رسیدگی به شکایات مردمی و... را از دیگر برنامه های اداره کل دامپزشکی استان در راستای حفظ و حراست از سلامت عمومی جامعه و همچنین افزایش نشاط اجتماعی برشمرد.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی یکایک همکاران دولتی و بخش خصوصی دخیل در اجرای طرح یاد شده، بار دیگر از شهروندان محترم درخواست نمود: فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، شکایات خود را به خط ارتباطی 1512 دامپزشکی اعلام نمایند.

 

 

  • گروه خبری : روابط اداره کل دامپزشکی استان اصفهان ,اخبار ستاد استان,خبر,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272917
کلمات کلیدی
prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

prisf مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اصفهان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید