• 1402/12/21 - 08:59
  • تعداد بازدید : 154
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
درراستای ساماندهی صنعت طیور انجام گرفت؛

پایش مستمر فعالیت در مزارع طیور و مراقبت از بیماریهای واگیر طیور درشهرستان خمینی شهر

دکتر فضل الله صالحی گفت: تعداد 34 واحد پرورش طیور غیر مجاز از سالها قبل در شهرستان خمینی شهر تعطیل شده اند که بصورت دوره ای بازدید، و از عدم فعالیت آن ها در زمینه طیور اطمینان حاصل می شود. تا از انتشار بیماریهای واگیر طیور وتولید غیر بهداشتی جلوگیری گردد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی خمینی شهر، دکتر فضل الله صالحی رئیس شبکه گفت: تعداد 34 واحد پرورش طیور غیر مجاز شهرستان خمینی شهر تعطیل شده اند که بصورت دوره ای بازدید، و از عدم فعالیت آن ها در زمینه طیور اطمینان حاصل می شود تا از انتشار بیماریهای واگیر طیور وتولید غیر بهداشتی جلوگیر گردد

دکتر صالحی ادامه داد: واحد های غیر مجاز به دلیل عدم نظارت های لازم، خطری بالقوه برای واحد های مجاز و تحت نظارت های بهداشتی - قرنطینه ای محسوب می شوند و تعطیلی این واحد ها کمک بزرگی به بالندگی بیشتر صنعت طیور کشور است. متأسفانه از تعداد 56 واحد پرورش طیور این شهرستان،  بالغ بر 60 درصد آن ها غیرمجاز بوده که از چرخه فعالیت خارج شده اند. بنابراین لازم و ضروری است که از عدم فعالیت آن ها اطمینان حاصل شود.

 دکتر صالحی با بیان اینکه، دامپزشکی با نظارت های لازم در موضوع کنترل بیماری‌‌ها، نقش مهمی در افزایش تولیدات دامی دارد گفت: با اقدامات خوبی که در این حوزه انجام شده است، شاهد افزایش 100 درصدی تولید گوشت بوقلمون و 40 درصدی تولید تخم مرغ در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

رئیس شبکه دامپزشکی خمینی شهر در پایان گفت: در حوزه مواد غذایی، وابستگی، کشور غیرقابل قبول است و هر غفلتی در این زمینه از جمله  عدم نظارت بر تولید ، بهداشت و کنترل بیماریهای واگیر در حوزه  دام، طیور وفرآورده‌های دامی که قانون بر عهده‌ی سازمان دامپزشکی کشور واگذار کرده است می تواند علاوه بر خسارت جدی به سرمایه‌های کشور ، باعث زیان جدی به تولید محصولات دام و طیور وارد نماید. بدین منظور شبکه دامپزشکی خمینی شهر با نظارتهای مستمر و معرفی متخلفین  در این زمینه به مراجع قانونی برای تسهیل در سلامت تولید اقدام می نماید.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار شهرستان,خبر,اخبار شهرستان ها,شهرستان خمینی شهر
  • کد خبر : 316101
 منصور  سپهری

منصور سپهری

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه