چاپ
ارسال به دوست

در راستای تامین امنیت غذایی جامعه؛

کشف و حذف 300 کیلوگرم گوشت مرغ ناسالم و غیر بهداشتی در شهرستان خمینی شهر

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خمینی شهر اظهار داشت: توجه به نقش مهم و حساس دامپزشکی، ضریب امنیت و سلامت فرآورده های خام دامی، که بیشترین سهم در تامین سبد مصرفی مواد پروتئینی مردم را دارد ، بالا خواهد برد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان خمینی شهر؛ دکتر سعید جان بخش<<رئیس شبکه>> در تشریح جزئیات این خبر گفت: با اجرای طرح تشدیدکنترل و نظارت های بهداشتی دامپزشکی بر مراکز تولید تا عرضه فرآورده های خام دامی در سطح شهرستان، طی بازرسی کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این شبکه از یکی از فروشگاه های عرضه مرغ و ماهی، مقدار 300 کیلوگرم گوشت مرغ، قطعات مرغ و بوقلمون ناسالم و غیر بهداشتی کشف و  از چرخه مصرف انسانی خارج گردید.

وی افزود: بیش از 250 کیلوگرم مرغ تاریخ گذشته نیز به منظور انجام آزمایش های لازم توقیف و نمونه گیری شد تا بر اساس نتایج آزمایشگاهی، تعیین تکلیف گردد.

 دکتر جان بخش به مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی توصیه نمود: هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضاء محصول توجه نموده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در سطح مراکز عرضه، مراتب را با شماره چهار رقمی 1512 دامپزشکی در میان بگذارند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خمینی شهر در پایان خاطرنشان کرد: بی تردید نقش دامپزشکی در امنیت و سلامت غذایی مردم، نقش مهم و حساسی بوده و توجه به این امر مهم، ضریب امنیت و سلامت فرآورده های خام دامی که بیشترین سهم را در تامین سبد مصرفی مواد پروتئینی مردم را دارد، ارتقاء خواهد داد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٣٢٣٠/
  • ٠٨:٠٦ - 1399/04/08/
  • تعداد بازدید: 17

خروج